Ankara Büyükşehir Belediyesinde Çalışan Özel Güvenlik Görevlisi Üyelerimizin Yanındayız…

Güçlü Sendika, Güçlü Gelecek…

Özel güvenlik görevlilerimizin maaşları ve sosyal hakları konusunda önemli iyileştirmeler elde ederek Toplu İş Sözleşmesi Ek Protokol imzaladık.

Yapılan toplu sözleşme ek protokolü çerçevesinde, ABB personelline ve özel güvenlik görevlisi üyelerimize %70 zam yapıldı. Ayrıca yemek paralarına iyileştirmede gerçekleştirildi.

Güvenlik-İş Sendikası olarak üyelerimizin daha iyi bir geleceğe kavuşması için sürekli olarak çalışmaya devam edeceğiz.

Toplu İş Sözleşmesi Ek Protokol imza törenine; Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanımız Ömer ÇAĞIRICI, Ankara Bölge Başkanımız Ekrem İNCESU, ANFA Güvenlik Baş temsilcimiz ile İşyeri Temsilcilerimiz, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Mansur YAVAŞ, Ankara Büyükşehir Belediyesi Yöneticileri, Ankara Büyükşehir Belediyesi iştirak Şirketi ANFA Güvenlik Yöneticileri ve ANFA Güvenlik’te çalışan üyelerimiz özel güvenlik görevlileri katıldı.

Mansur YAVAŞ gerçekleşen imza töreninde yaptığı açıklamalarda; Ankara Büyükşehir Belediyesinde faaliyet gösteren sendika temsilcileriyle ek iyileştirme protokolünü imzaladıklarını belirten Yavaş, “Pandemide, depremde, selde, afette, en zor günlerde özveriyle çalışan mesai arkadaşlarımızın yanında olacağız. Bu yüzden, yeni yılda maaşlara %70 zam yapma kararı aldık” dedi.

Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanımız Ömer ÇAĞIRICI imza töreninde yaptığı açıklamalarda; “İşçinin ve emekçinin dostu Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mansur YAVAŞ’a çalışan tüm emekçi ve özel güvenlik görevlilerinin ücretlerinde adaleti sağladığı için teşekkür ediyorum. Ayrıca Ankara Büyükşehir Belediye Yöneticilerine, Sendika Yöneticilerimize ANFA Güvenlik A.Ş. Yöneticilerine, Güvenlik-İş Sendikası ve şahsım adına şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Bu anlamlı protokol ile bir kez daha gösterdi ki, birlik olursak daha güçlüyüz. Güvenlik-İş Sendikası olarak amacımız, üyelerimizin haklarını en iyi şekilde savunmak ve refahlarını artırmaktır. Bu süreçte gösterdiğiniz destek ve güven için tüm ABB ANFA Güvenlik A.Ş.’de çalışan üyelerimiz özel güvenlik görevlilerine teşekkür ederiz.

Unutmayın, Her Zaman Birlikte Daha Güçlüyüz!

Leave A Comment